Блог Fleetix

Моніторинг перевантажувачів Egritech у Fleetix

Як дистанційно проконтролювати вагу врожаю під час збору та мінімізувати ризики викрадення? Читайте ще один цікавий кейс для агробізнесу

В наших попередніх матеріалах ми вже розповідали, якими перевагами Fleetix можуть користуватись наші клієнти з аграрної сфери: у матеріалі про відеомоніторинг описували які “вузькі” моменти необхідно контролювати на різних етапах роботи, а в інтерв’ю з Aggeek підіймали тему всього функціонала для агробізнесу, який доступний в нашому програмному забезпеченні. Прийшов час розповісти про ще одне рішення, яке було розроблене нами в колаборації з нашими кількома партнерами.

Основною одиницею контролю є бункер накопичувач перевантажувальний від української компанії Egritech, яка виробляє сільськогосподарську техніку, що націлена на збільшення ефективності логістики зернових культур: пришвидшення збору врожаю, зменшення кількість ходок зерновозів та, як результат, зниження витрат на весь технологічний процес. В цьому конкретному кейсі буде йти мова про БНП-30 з об’ємом кузова 30 м3 та вантажопідйомністю 22,5 тонни, але система універсальна та може використовуватись і на інших моделях.
Другим важливим елементом системи є система зважування від італійської компанії DigiDevice, яка складається з вагового контролера Five та тензодатчиків (на жаль, на момент написання статті сайт виробника знаходиться на реконструкції).
Основним завданням цієї системи є миттєва фіксація ваги та відображення її на моніторі локально у кабіні або на самому перевантажувачі - корпус має вуличне виконання та підтримує роботу у великому діапазоні температурних режимів, яких достатньо для нашої кліматичної зони. 

Основним нашим завдання було зчитати дані та передати їх на сервер Fleetix, для того, щоб різні служби клієнта отримали доступ до реальних показників дистанційно та в автоматичному режимі - без участі механізатора або інших осіб. Для цього ми використали давно знайомий трекер Bitrek Connect з модулем RS, під який по нашому замовленню та технічному завданню спеціалістами BITREK  була розроблена спеціальна прошивка. Перевагою даного рішення є те, що якщо на техніці вже встановлене обладнання Bitrek Connect, можна зекономити на трекері та докупити тільки RS модуль. 
Процес встановлення у досвідчених інженерів не викликає жодних складностей: тензомодулі розміщуються під перевантажувачем, ваговий контролер - в залежності від побажань клієнта - на самому перевантажувачі або в кабіні трактора. Трекер Connect та RS-модуль ми монтуємо у захисний бокс з прозорою кришкою, щоб при виїзді на поле можна було перевірити працездатність обладнання по світловій індикації, він встановлюється поруч з ваговим контролером. Залишається тільки подати живлення 12/24В.
Крім стандартних моніторингових даних, таких як локація, швидкість, напрямок руху та додаткових технічних параметрів, Fleetix приймає та візуалізує інформацію про навантаження у перевантажувачі - поточну та у будь-який момент часу. Додатково, в цілях безпеки, ми фіксуємо події відключення вагового контролера та самих тензомодулів. Все це відображається в інтерактивних звітах та відображає повну та прозору картину вивезення врожаю. 

Головне, що для замовника відкривається майже необмежені можливості по масштабуванню функціонала на базі вже встановленого GPS трекера: з’являються можливості по встановленню систем контролю пального (датчики рівня, витратоміри або підключення до СAN), ідентифікації, відеомоніторингу, мобільної метеостанції, антен точного позиціювання тощо. Все це в комплексі робить Fleetix інструментом комплексного моніторингу, який підвищує безпеки, стає інструментом для прийняття рішень та допомагає оптимізувати процеси.
За допомогою описаного рішення замовники отримують якісний інструмент для оптимізації власної роботи - він може бути використаний і як окрема ланка для закриття конкретного кейса вивезення зерна з поля, так і елементом глобальної комплексної системи оптимізації агробізнесу разом з іншими інноваційними рішеннями.