Блог Fleetix

Температурний контроль у Fleetix

Коли мова заходить про комплексні впровадження систем контролю та управління транспорту, то наступним після моніторингових функцій, зазвичай йде контроль пального: за нормою, за додатковими датчиками, підключенням до бортового комп’ютера. Про особливості контролю пального у Fleetix ми вже розповідали, тому наступним рішенням, вважаємо, варто підняти питання саме температурного контролю.
Від умов перевезення продукції залежить не тільки якість продуктів харчування, хоча, звичайно, кожен постачальник зацікавлений у максимальній свіжості свого товару, а ще й у якості та ефективності цього товару.
Приводимо приклад - гуртова доставка квітів, особливо влітку. Після встановлення датчиків температури та вологості, водії вже не мають змогу безконтрольно вимикати холодильне обладнання для економії пального. Тим самим, замовники отримують максимально свіжі та якісні квіти до свої магазинів. І роблять нові і нові замовлення. Тобто в даному випадку, мова не тільки про економію на точних пробігах, але і про збільшення конкурентних переваг та замовлень.


Другий приклад - ще більш важливий. Критичні ліки, які мають дуже жорсткі вимоги до умов зберігання та транспортування. Температурний моніторинг дозволяє в кінці рейсу надати одержувачу вантажу звіт, в якому будуть наведені всі умови транспортування, які доводять, що вантаж був доставлений із дотримання температурних режимів. А від цього вже залежить і здоров’я, і життя людей.

Як це працює: як завжди, достатньо просто :) Вже минули часи, коли встановлення датчиків температури було надскладним процесом: процес “затягування” датчиків у причіп або фургон займав кілька годин, а вартість встановлення була у кілька разів вище, ніж вартість самих датчиків. Все, що потрібно зараз - це GPS-трекер з вбудованим BLE-приймачем, Bluetooth з Low Energy технологією, яка дозволяє отримувати дані від бездротових датчиків, та, звичайно, самі датчики температури. Їх є декілька варіантів, тому вони підбираються більше під умови транспортування продукції та конструктивну особливість транспортного засобу. Деякі датчики мають додатковий контроль вологості навколишнього середовища, але треба відразу сказати, що за нашим досвідом, похибка фіксації вологості значно вища за похибку температури. В будь-якому випадку, датчики обладнані автономним джерелом живлення, тому процес встановлення не викликає особливих зусиль.

Головне, під час монтажу, впевнитись, що на бездротову передачу даних не впливають жодні перешкоди та сигнал на трекер надходить стабільно. В залежності від умов, датчики працюють на відстані 20 метрів, або навіть більше, тому забезпечують впевнений стабільний моніторинг майже на будь-якому транспортному засобі. Також, в залежності від типу температурного датчику та трекера, можна контролювати від 2 до 4 різних температурних зон. Датчики гарантовано пропрацюють 1 рік на вбудованій батареї, після чого необхідно (в залежності від моделі) замінити батарею або сам датчик повністю.
Далі - разом з кожною відправленою на Fleetix позицією, трекер надсилає поточні дані про температуру та, опційно, вологість.


Наступна справа за диспетчером або адміністратором - особою, яка здійснює поточні налаштування. В інтерфейсі, за потреби, налаштовуються порогові значення - мінімальні та максимальні - які будуть обраховуватись як порушення режиму перевезення. За необхідності - налаштовуються тривожні повідомлення про порушення, які, як і по іншим параметрам, можуть бути інформаційні, попереджувальні, або тривожні, з відправкою сповіщень в інтерфейс, пуш-повідомленням у браузер або на електронну пошту.
Результатом температурного контролю стає детальний звіт, який можна вивантажити в EXCEL для подальшої відправки замовникам підтвердження якості транспортування.
Підсумовуючи, можемо з упевненістю говорити, що всього лише завдяки одному датчику температури, перевізники можуть отримати значно більшу вигоду та ефективність роботи системи, впровадження якої забезпечить свої “бонуси” кожній компанії в залежності від бізнес-процесів та особливостей роботи.