Блог Fleetix

Способи контролю пального у Fleetix

Різке подорожчання пального, викликане глобальним дефіцитом, зростом курса долара та загальним економічним станом в Україні дуже швидко підвищило необхідність контролю рівня пального на підприємствах. Відтак, і термін окупності систем GPS моніторингу та контролю пального значно зменшився, оскільки будь-який трекер або додатковий датчик в еквіваленті кількості літрів дизельного пального почав коштувати менше. Візьмемо для орієнтиру середню вартість ємнісного датчику рівня пального станом на червень 2022 у розмірі 2500 грн: в перерахунку на 1 літр дизелю його вартість становить 46 літрів, які “відбиваються” за лічені дні.
Саме функціонал контролю за допомогою датчиків рівня пального був відтестований та впроваджений протягом весни 2022 року у нашому продукті та його перевагами скористалось вже кілька десятків наших клієнтів. За допомогою цього рішення з'являється можливість контролювати всі залишки пального, об'єм заправок та можливих зливів, середні витрати на годину або на 100 км в залежності від типу транспорту - це вантажні автомобілі або малорухома спецтехніка.


На зображенні - приклад звіту за датчиками рівня пального, які доступні в програмному забезпеченні Fleetix: загальна інформація по пальному за обраний період, щоденна деталізація, по якій можна переглянути рух пального за кожний окремий день по часу або пробігу на графіку, а також детальну інформацію про кожну заправку з відображенням на карті. Більше того, подібний звіт можна отримувати на електронну пошту в автоматичному режимі з необхідною періодичністю, що дозволяє здійснювати глобальний контроль пального - чи дійсно була заправлена кількість літрів до баку або є розбіжність із паливною системою, чи не було зливів, чи не було підвищеної витрати пального. Врешті-решт, скільки реально пального було використано.
Приблизно схожий звіт можна отримати у Fleetix в результаті підключення до бортового комп'ютера - CAN на вантажному транспорті та OBD-II на легковому. Проте, точність даних та їх доступність залежить від конкретної моделі транспортного засобу, його комплектації та року випуску, але при можливості зчитування даних, компанії отримують приблизно той самий результат.
Щодо роботи легкових автомобілів ми рекомендуємо контролювати витрати пального за нормою витрат: в налаштуваннях автомобіля ви просто встановлюєте норму пального та з якої дати вона активується - всі звіти будуть обраховані автоматично в залежності від пробігу вашого автомобіля.
Для важкої спеціальної техніки Fleetix також готовий отримувати дані і від витратомірів - проте є багато технічних нюансів з приводу їх обслуговання і компанія повинна зважено приймати рішення, як саме з ними працювати.
В будь-якому випадку, Fleetix надає можливості контролю пального усіма доступними способами, а як саме ми допоможемо заощаджувати на пальному (і не тільки) у вашому автопапку, дізнавайтесь у наших менеджерів.